Отримання сертифіката якості на вікна і склопакети раніше було обов'язковою процедурою. Нині ж, після внесення деяких поправок, сертифікат якості на віконну продукцію відноситься до категорії: добровільна сертифікація. Проте ж, обов'язковою процедурою залишилося декларування вікон і віконних блоків.
Документи, відповідно до яких проводиться лабораторні випробування, це ДСТУ Б В.2.6-15-99; ДСТУ Б В.2.6-11-97; ДСТУ Б В.2.6-24-2001 (ГОСТ 24700-99); ДСТУ Б В .2.6-107-2001 (ГОСТ 24866-99); ДСТУ Б В.2.6-23-2001 (ГОСТ 23166-99); ГОСТ 475-78, ГОСТ 21519-84, ГОСТ 21096-75, ГОСТ 23344-78, ГОСТ 25097-82, ГОСТ 23747-88; СНиП II-3-79; і окремі нормативні документи під конкретні види продукції. Відповідно, для склопакетів, пластикових і дерев'яних профілів застосовуються різні стандарти.
Останніми тенденціями став відхід від листового скла. Тепер для скління в основному застосовують двокамерні, рідше однокамерні склопакети. Це основних два типи склопакетів, природно, вони підлягають сертифікації. Під них підходить категорія: обов'язкова сертифікація.
Декларування вікон і супутньої продукції займається акредитований центр, який і видає сертифікат або декларацію після проведення всіх необхідних випробувань.
Якщо мова йде про сертифікацію віконної продукції вітчизняного виробництва, то виробник зобов'язаний надати ряд документів для початку такої процедури. У перелік документів входить: установчий документи, сертифікати на матеріали, які використовуються у виробництві. Надаються не самі оригінали, а завірені печатками копії. Номер і дата випробувань, які виробляються в лабораторії, обов'язково вказується в сертифікаті відповідності. Невід'ємною частиною з підтвердження якості вікон є їх випробування.
Сертифікація склопакетів і віконних блоків включає в себе проведення ряду лабораторних випробувань, оформлення обов'язковій декларації відповідності. Також, за бажанням, може бути оформлений сертифікат відповідності.
Параметри, відповідність яких нормам перевіряється при проведенні випробувань, це теплопровідність, звукоізоляція, коефіцієнт світлопроникності, шумоізоляція, гідроізоляція, а також міцність кутових стиків. Всі ці параметри вкрай важливі в процесі експлуатації вікон. Обов'язково в сертифікаті знаходить відображення найменування та адресу виробника.
Докладно описується також і найменування продукції. Наприклад: Блоки віконні, двері балконні з ПВХ профілю зі склопакетами. Вказується марка профілю та камерність склопакетів. Якщо ж у виробництві вікон задіяні обидва типи склопакетів, то на них окремо проводяться випробування і це відбивається у сертифікатах. Виходить, що до одного сертифікату додається два протоколи випробувань. А. от, якщо у виробництві застосовують кілька типів профілю, то і кількість сертифікатів буде відповідати кількості марок профілів. Некоректним буде перерахування кількох марок профілів в одному сертифікаті відповідності, бо кожен вид профілю відрізняється своїми власними унікальними характеристиками. По цьому, і віконні блоки з різних профілів будуть володіти різними характеристиками і показниками, що стане очевидно в процесі проведення випробувань.
По суті, це гарантія якості для покупців. Якщо виробники впевнені в якості своєї продукції і зацікавлені в залученні нових клієнтів, вони підуть на добровільну сертифікацію. Ця процедура відкриває горизонти і для виходу на міжнародну арену. По закінченні такої процедури з'являється безліч плюсів на користь тієї компанії, яка на неї пішла. Наприклад, дуже важливо мати декларацію та сертифікат якості при участі в тендері. Як правило, для участі в тендерах будівельних організацій це є обов'язковим критерієм.
Підтверджувати якість своєї продукції потрібно для самої компанії-виробника. Споживач завжди віддасть перевагу сертифікованої продукції.